I'm a title. Click here to edit me

אני מאמין שאנחנו יצורים מופלאים, יצירתיים, מוכשרים, מלאי אנרגיה.

אני מאמין שיש לכל אדם פוטנציאל אדיר ושרוב בני האדם לא מממשים אותו.

אני מסתכל על בני האדם והרבה פעמים עצוב לי. אני רואה המון סבל מיותר. סבל שנגרם מחוסר הבנה של התודעה והנפש שלנו.
יש דרכים להשתחרר מסבל מיותר. יש דרכים להתחבר לשלווה. האושר זמין למי שמחפש אותו במקומות הנכונים.
אני מאמין שלרוב בני האדם אין משמעת עצמית וכוח רצון בכל הנוגע להתפתחות האישית הפנימית שדורש תרגול ועבודה. חצי שעה ביום זה מינימום (אבל ממש מינימום) הכרחי על מנת להתפתח. אותה חצי שעה היא בעלת ערך ותחזיר את עצמה בטווח הארוך עשרות מונים.
העבודה הפנימית היא הכרחית. אפילו אוטו עובר טיפול 10,000 ושאר טיפולים. גם הגוף שלנו והנפש שלנו זקוקים ליחס.

אני מאמין שרוב האנשים פוחדים להביט על עצמם באמת- לראות ממש את הדפוסים שלהם ואת  החולשות שלהם.

אני מאמין בעוצמה פנימית. בלשחרר את ה"עשו לי.. לקחו לי".. בלקחת אחריות יותר ויותר על חיינו.

אני מאמין שכמו שכל רופא- קרדיולוג או גסטרולוג לומד מינימום 10-11 שנה, יש לכל אדם מלא מה ללמוד על מה זה להיות אדם, ספציפית על עצמו, וכללית- על החוויה האנושית: איך מתמודדים עם רגשות ומחשבות, איך נושמים, איך להקשיב לגוף שלנו, מה זו מערכת האמונות שמפעילה אותנו- אילו דברים בסיסיים שטוב לכל אחד להבין. אנשים לא נושמים נשימה מלאה.

אני מאמין שאנחנו לא יודעים  לחוות כאב- אנחנו תרבות שנמנעת מכאב (פיזי ורגשי) בכל דרך אפשרית וכך אנחנו יוצרים לעצמנו מלא סבל. התנגדות לכאב יוצרת סבל.

אני מאמין שהרבה מאיתנו מפספסים את ההווה- טרודים לגבי העתיד ולא מניחים לעבר.. בסוף החיים הם הווה ועוד הווה ועוד הווה.. ואנחנו מפספסים אותם כך.

אני מאמין שהחיים יכולים להיות ממש יפים, אבל שצריך להתעורר ובהקדם ולקחת את עצמנו בידיים, בתור אינדיבידואל- להשקיע ולטפל בגוף, בנפש ובתודעה שלנו, ובתור תרבות- להפסיק להרוס ולטנף את כדור הארץ בשביל שיקולי רווח ולעבור להיות תרבות ברת קיימא.

אני מאמין באהבה, אני מאמין שאהבה אמיתית לא קשורה אליי. באהבה אין מידה ואין תנאים. אהבה זה כשאני משוחרר מעצמי. שם. בשביל האחר. רואה אותו. קשוב אליו.
אני מאמין באגו. שנים אני עושה עבודה עם האגו.. במשך שנים עשיתי עבודה שעכשיו אני רואה אותה כרוחניות מחלישה- אנחנו זקוקים לאגו חזק (וזו שאלה ודיון ארוך יותר לדבי האגו, בכל מיני דרכים ומסורות, מגדירים אותו בכל מיני דרכים). זה אומר אינדיבידואל חזק. נוכחות חזקה. סנטר יציב. אני מאמין בשירות ושבאנו לפה לתת ולתרום ולהשפיע טוב. אני מאמין בלרתום את האגו לשירות הכלל.
אני מאמין בהתפתחות הדרגתית. הדבר הכי רוחני שאדם שאין לו כסף לגמור את החודש יכול לעשות הוא למצוא עבודה. בסיס זה הכרחי. פשוט כי זה מאפשר.
אני מאמין שאין סיבה חיצונית להיות מאושר. אנחנו יכולים להתחבר להרגשות כמו אושר, שלווה, סיפוק, שלמות וחופש מבפנים. הם זמינים לנו בפנים. הם לא תלויים בהישגים חיצוניים. גם את זה יש ללמוד.
אני מאמין בערבות הדדית. באחדות. שכל בני האדם הם משפחה אחת בסופו של דבר. שאנחנו נבין שזה אבסורד אם בגוף האדם יד ימין תתקוף את רגל שמאל. אנחנו כמו תאים בגוף האדם. מחוברים. רקמה אנושית אחת חיה. אני מאמין שהתרבות בימינו שמנציחה נפרדות, חומרנות ואת רמיסת האחר תתחלף, ושנתפכח. ושחלקנו כבר מתפכחים. ואנחנו חוזרים לאחדות.

אני מאמין באלוהים. אני לא דתי. אני מרגיש וחווה נוכחות אלוהית של טוב וחסד ותבונה אינסופית ששוכנת בכל. תוכל לקרוא לזה הטבע או הרוח האוניברסלית או החיים התבוניים. אני מאמין בענווה כלפי החיים התבוניים האלה ושהדרך להתחבר לאלוהים היא להתחבר למהויות אלוהיות. להיות דוגמא אישית ולגלם חסד, טוב, חכמה, חמלה, אומץ, יצירתיות, שלווה ונדיבות. אני לא חושב שאלוהים צריך שנסגוד לו. אני חושב שהוא מחכה שנתעורר ונכונן כאן תרבות של אהבה, יושר, שפע וערבות הדדית. אני גם לא באמת חושב שהוא מחכה. הוא לא הוא. הוא לא בן אדם. אני חושב שאנחנו עושים האנשה לאלוהים ושבאמת אין לנו דרך לתפוס אותו.
למדתי המון מהיהדות. למדתי שנתיים מודעות יהודית וקבלה. אני מתחבר להרבה מהחוכמה היהודית. אבל אני לא מתחבר לדת. אני גם לא מתחבר ל"דת החילונית" שהיא דת שלא מבינה שהאלוהים שלה זה חומרנות והצלחה בקריירה, מעטפת חיצונית ובמקרה הטוב הגשמה עצמית.
אני מאמין בזוגיות. אני אוהב את בת זוגתי. היא מהממת. אני חושב שיש הרבה מה ללמוד על זוגיות. קל ליפול למקום שבו בני הזוג מחפשים בקשר נחמה ונוחות- זה לא יעבוד. זוגיות היא כלי אדיר להתפתחות, לשם כך יש צורך בהמון כנות וכוונה כזו.
אני מאמין בקיימות. אני טבעוני. אני אוכל המון פירות. אני אוכל ירקות, נבטים, אגוזים טחינה- זהו בגדול. פעם אכלתי מלא בשר. לאט לאט זה נעלם לי מהתפריט.. לאט לאט נעלמו גם ביצים ומוצרי חלב. הגוף שלנו זקוק לפחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים כדיי להתקיים. הוא מקבל את כל אילו מתזונה טבעית וטבעונית מין הצומח ולא זקוק לחלבון או שומן מין החי.
אני מאמין בחוכמה. ושאנחנו מוקפים חוכמה. יש חוכמות עתיקות כמו הקבלה, הבודהיזם, החכמה הסופית, הטאו, דרך הטנטרה (טנטרה לא קשורה רק למין) ועוד מלא. יש חוכמות ומורים עכשווים. אני חושב שעל האדם ללמוד חוכמה.
אני מאמין בהתפתחות. לא באנו לדשדש במקום. התפתחות זה אומר לצעוד דרך. לתרגל מדיטציה או יוגה או כתיבה או תנועה או גם וגם וגם, ולהיות חלק מקבוצה או קהילה שעושה עבודת מודעות ביחד.
אני מאמין בתודעה. אנחנו תודעה. רחבה. פתוחה. אינסופית בכלל. שהצטמצמה. שמזוהה עם פחדים ודפוסים. שמפחדת מהעוצמה שלה, מחופש ומהריקות שהיא טבעה. אנחנו תמיד מנסים למלא את הרגע במשהו. תמיד משהו חסר. אני קורא לזה תודעת חוסר..
הרגע שלם. עכשיו. כלום לא חסר. ועם זה יש אינסוף לאן להתפתח. עלינו לדעת לשכון בשני הקטבים- קבלה עצמית מלאה של הרגע וכח רצון שדוחף להתפתחות ולא מרוצה מהמצב הקיים כי תמיד יש עוד. לי זה מביא אושר.
אני מאמין בריפוי והעצמה. מנחה (מטפל) טוב יודע להיות מונחה טוב. היו לי כמה מטפלים/מנחים בחיים.. היו כאלה שנפגשתי איתם מפגש יחיד או פעמים בודדות וכאלה של חצי שנה או שנה ויותר- היו עופר, שי, ניר, תמר, נס- יה, חיים. יש המון שיטות. יש המון מטפלים. הקשר הזה שבו אדם נמצא בשביל אדם אחר ותומך בהתפתחות שלו הוא מבורך בעיני. זה מרחב מקודש. הם נתנו לי המון. כל אחד מהם.

אני מאמין בשלווה ושהיא זמינה למי שרוצה. יש דרך להגיע לבהירות מחשבתית. זה מביא לשקט ומשם לשלווה. זו אחת המתנות הכי גדולות שאנחנו יכולים להעניק לעצמנו.

 

אני מאמין בילדים. מאמין בלפתוח את הלב. מאמין בפשטות. מאמין בנשימה..

ומאמין שהאני מאמין הזה כבר ארוך מדיי ושטוב לסיים אותו פה